Наслідки втрати одного
або декількох зубів

Відсутність зубів є досить частим станом, особливо у осіб середнього та похилого віку. Найчастіше причиною випадання зубів є недостатній догляд за порожниною рота. Проте у ряді випадків причиною відсутності зубів можуть бути системні захворювання або травми. У будь-якому випадку відсутність зуба - це патологічний стан. Багато людей не звертають уваги на відсутність зубів і упокорюються з таким станом справ. Але це, безумовно, не правильно, оскільки відсутність зуба має свої наслідки, які є дуже негативними.

Атрофія кісткової тканини

Природний рефлекс людини - жувати на тій стороні, де більше зубів. Тому на стороні, де один чи більше зубів немає, йде поступова атрофія кісткової тканини та ясен.

При втраті зуба недостатня стимуляція кістки викликає зниження щільності кісткової тканини в цій галузі з втратою ширини (а потім і висоти) кістки. Протягом першого року після втрати зуба ширина кістки зменшується на 25%, а загальна втрата висоти за перший рік після видалення зуба для термінового протезування складає більше 4 мм.

Кістка втрачає в середньому
4мм на рік
Продовження втрати кістки
на протязі 25 років

Атрофія кісткової тканини виникає у результаті зменшення навантаження. Якщо коріння зубів відсутні, клітини кістки не отримують належного тиску і перестають насичуватися поживними речовинами. З часом м'які шари кістки розсмоктуються, кістка стає тонкою, ясна провалюється; У нашому організмі все взаємопов'язано - і втрата навіть одного зуба призводить не тільки до зміщення всього зубного ряду, але й помітного зменшення об'єму кісткової тканини. Зовні атрофія кістки помітна лише при її явному прояві, коли значна частина зубів відсутня на обох щелепах. У цьому випадку з'являється асиметрія обличчя, зубна дуга зменшується у розмірах, губи і щоки «западають» всередину порожнини рота, куточки губ опускаються, а зуби що залишилися переміщаються по зубному ряду.

Наслідки атрофії кісткової тканини:
  • зміна естетичних характеристик обличчя, у тому числі передчасне старіння, поява зморшок;
  • порушення жувальної функції і як наслідок - розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • стертя зубів;
  • зміна мовлення, зсув зубів, що залишилися, погіршення їх стану.

Основний та головний наслідок атрофії кісткової тканини - неможливість проведення класичної імплантації. Імплант, який замінює корінь зуба, неможливо буде закріпити у занадто короткій та вузькій кістці.

Можливі рішення проблеми - збільшення об'єму кісткової тканини, установка знімного протезу або постійного мостовидного, а також застосування методів імплантації зубів, які передбачають відновлення зубного ряду без процедури нарощування кістки.

Деформація зубних рядів

Вирішення проблеми:

Так, у нормі кожен зуб спирається на сусідній, а навантаження розподіляється рівномірно між сусідніми зубами. Деформації зубних рядів виникають через те що «природа не терпить порожнечі» і зуби починають нахиляться у бік дефекту (відсутнього зуба). Через це нормальне і адекватне протезування стає неможливим. Пацієнт буде змушений носити брекети всього через одного відсутнього зуба. Тільки після того як виправляться осі зубів, усунуться деформації зубного ряду, можливо знову почати протезування.

Розташування у початковому стані або
протягом перших місяців після втрати зуба.
Розташування після втрати зуба
та відсутності своєчасного протезування

Зміщення зубів на протилежній щелепі

Вирішення проблеми:
Розташування у початковому стані або
протягом перших місяців після втрати зубу.
Розташування після втрати зуба
та за відсутності своєчасного протезування